Német óriás nyulaim

Köszöntelek az oldalamon, kellemes időtöltést.

                                      Fürjek

A csibék a 18. napon bújnak ki a tojásból. Kibújás napjától kezdve fészekhagyók.  Csibék kötödése anyjukhoz napról- napra csökken. Kotlósnak a kötődése a csibékhez, 2-3 hétig szoros és onnantól lazább, de a baj esetén helyt áll.

  Egy szakirodalom beszámolója alapján, a japán fürj fogságban nem szaporodik. Igen,  igaz lehet a taposórácsos és nagy tömegű fürj állománynál. A többi tartási módszernél nem igaz, sőt! egyenesen meglepetésekre képes a fürj. Választ ad arra, illetve leosztályoz bennünket, ahogy a fürjekkel bánunk.

izabella_032.jpg

kep_010.jpg

kep_013.jpg

kep_014.jpg

kep_015.jpg

kep_017.jpg

kep_034.jpg

kep_032.jpg

kep_030.jpg

kep_028.jpg

Ezek a madarak nem kerültek fel a háziállatok listájára. Kínában háziasították a XI. században. Majd a XII. században-Japánban és Koreában. Mindenesetre japán fürj első háziasítása Kínában történt és nem a Közel-Keleten, mint ahogy azt egyes szerzők írják. Bár az európai  fürj délre vonuló csapata az egész Földközi-tengert átrepülve, kimerült állapotban, könnyen csapdába fogták. A rendelkezésre álló egyiptomi és a bibliai adatok nem mutatják azt, hogy az Európai fürjeket fogságban háziasították volna, így a fáraófürj megnevezés egyenesen sértő a madárra és a tenyésztők szemében.

Az első írásos feljegyzés a háziasított japán fürjről a tizenkettedik században történt. Azt állítják, hogy a japán császár hogy a tuberkulózist elkerülje, fürj húst fogyasztott. Ahhoz vezetett Japánban, hogy széles körben tenyésztik a húsáért és a tojásért a fürjeket, és ezzel a választék is megnőtt a hazai piacon. 1910-re japán egyik nemzeti eledelé vált. 1910 és 1941 között, a lakosságot a japán fürj tartotta fent, különösen a Japán Tokió, Mishima, Nagoya, Gifu és Toyohashi területeken. Ez az időszak is képviseltette magát, amikor a japán császári expanzió mellett, háziasított japán fürj telepet hozták létre Koreában, Kínában, Tajvanon, Hongkongban és később Délkelet-Ázsiában.

Európába, 1900-as éves elején érkezett Angliába. Magyarországra 1960 -as években.

Átlagosan 8 évig élnek.

Méretük: átlagosan 18 cm, fesztávolság 34 cm, ezzel a legkisebb baromfi félék is.

Természetes élőhelyük: rét, mező, gabonatábla. 1800m magasságig fordul elő. Vonuló madarak!

Földön fészkel: 8-10 napig rakja le naponta tojásait, majd 3 hétig kotlik rajta.

Táplálékuk: rovarok, pókok, bogarak, magvak

 





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 41
Heti: 110
Havi: 457
Össz.: 213 826

Látogatottság növelés
Oldal: Fürjek
Német óriás nyulaim - © 2008 - 2024 - nemetoriasnyulaim.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »